
Замовити послугу:
+38 066 616 46 59
+38 093 100 46 16
- с 8.00 до 20.00
- Без вихідних
- і святкових
- Готівка
- Картка ПриватБанку
- Безготівкові
Посівна галявина
Цей вид «живого покриття» відомий з XVIII століття. У ландшафтному дизайні є окрема галузь - газоноведення. Протягом більш, ніж двох століть, фахівці розробили технології і вивели безліч сортів злаків для газонів різного призначення. Більшість насіння вимагає добре освітлених місць, адже в природі трави ростуть на відкритих луках. Тому більшість декоративних газонів облаштовують на сонячних ділянках. У Києві та Київській області виробники вирощують і поставляють виключно світлолюбні рулонні газони. З їх допомогою можна швидко створити повноцінний покрив. Щоб виростити такий газон з насіння знадобитися три роки.
На жаль, на сьогодні вартість готового дерну досить висока. Не всі мають фінансову можливість придбати та постелити «рулони». У такому разі газон можна створити традиційним, перевіреним способом - посівом насіння.
Чим відрізняється посівний газон від рулонного і що між ними спільного
Коли той чи інший тип покриття розростається в повну силу, неможливо визначити, як він був облаштований. Зовні вони виглядають абсолютно однаково. Ще одна спільна риса - базова підготовка ґрунту для посівного та рулонного газону проводиться за однією схемою:
- Формуються 2% ухили від центру до кордонів;
- Забезпечується необхідне водовідведення, завдяки дренажним ямам;
- Культивується місцевий ґрунт або розподіляється привізний.
Якщо немає можливості придбати готовий дерен, можна висіяти насіння. Тим паче асортимент газонних посівних сумішей набагато більший, ніж сортів, що використовуються для «рулонів».
Наприклад, селекціонери вивели такі трави, які можуть порівняно довго обходитися без поливу. Це особливо цінна властивість, коли на ділянці є проблеми зі зрошенням.
Фахівці розробили ряд насіннєвих сумішей для посівних газонів, які можуть чудово рости в півтіні. У виробництві рулонного дерну такі сорти поки не застосовуються.
У посівних газонів є особливість, яку часто називають недоліком. Він набуває декоративного вигляду через 2-3 роки. Поки він розростається, серед трав утворюються прогалини, які заповнюють бур'яни. Їх доводиться прополювати. Але, коли злаки розростуться, вони витіснять небажану рослинність.
Коли рулонний газон не має сенсу
Бувають ситуації, коли необхідно засадити масштабну площу, але укласти газон неможливо. Наприклад, якщо на ділянці проблеми з поливом і немає можливості захистити трави від палючого сонця. Тоді на допомогу прийдуть посухостійкі ґрунтопокривні рослини. Вони добре і дружно розростаються. А для поливу їм досить дощів. До цієї категорії відносяться представники ботанічного роду:
- Ломикамінь;
- Очиток;
- Молодило.
Це низькорослі сукуленти. Їх дрібні, м'ясисті листя можуть накопичувати та зберігати вологу. Тому вони добре переносять посуху.
Інша крайність - тінисте місце в саду. Тут рулонний газон недоречний. Краще підібрати тіньовитривалі ґрунтопокривні рослини. Сучасні декоративні сорти походять від дикорослих лісових трав. Це:
- Яглиця повзуча. Є сорти зі звичайним зеленим забарвленням листя, але бувають зі смужками на краях. Здалеку вони здаються квітучими.
- Горлянка повзуча. У селекції є сорти з краплистим, смугастим і пурпуровим листям.
- Анемона дібровна. Висотою до 50 см, цвіте ранньою весною, влітку утворює щільний килим з листя.
- Копитняк європейський. Ефектна декоративно-листяна рослина. Витримує повну тінь.
- Перстач індійський. Зовні він схожий на суницю.
Список цих рослин досить великий. При бажанні можна підібрати різноманітний асортимент для великих тінистих площ. На відміну від газону такі насадження не потрібно косити.
Чи не знайшли відповідь? Зв'яжіться з нами