
Замовити послугу:
+38 066 616 46 59
+38 093 100 46 16
- с 8.00 до 20.00
- Без вихідних
- і святкових
- Готівка
- Картка ПриватБанку
- Безготівкові
Ландшафтний дизайн неможливо уявити без зеленої галявини. Газон навесні, як і протягом усього року, вимагає постійного догляду. Той, хто вже мав справу з природним зеленим килимком, знає, що потрібно робити навесні, щоб газон завжди залишався привабливим.
А ось господарі, які нещодавно стали власниками галявин, не завжди володіють інформацією, які роботи необхідно виконувати навесні, щоб газон знову набув насичено-зеленого кольору.
У цій статті ви знайдете відповіді на найпопулярніші питання, пов'язані з відновленням газону після зими.
Види робіт
Щоб травостій виглядав пристойно та радував око своїх господарів, необхідно знати, які саме роботи потрібно проводити навесні, щоб покращити стан газону. Дуже важливо дотримуватися алгоритму та термінів проведення робіт з відновлення зеленого килимка після зими.
Відведення талих вод
Щоб не допустити концентрації води на окремих ділянках, потрібно рівномірно розподілити по майданчику кучугури снігу, що залишилися після зими. В іншому випадку утворюються калюжі, газонна трава починає гнити, а це, в свою чергу, погіршує загальний стан та вигляд галявини.
У разі грамотно прокладеного дренажу, жодних проблем з перезволоженням виникати не буде.
Вичісування
З якою метою потрібно вичісувати газон навесні, і як правильно це робити? Це питання цікавить багатьох власників зелених природних килимків.
Коротко можна відповісти так: щоб травостій швидко та повноцінно розвивався, необхідно його гарненько вичесати.
Для видалення повсті та рослинного сміття необхідно скористатися віялоподібними граблями. Можна застосувати більш дорогий, вдосконалений пристрій – електричний вертикуттер, головним елементом якого є жорстка дротяна гребінка. Така конструкція дозволить заощадити не лише сили, а й час.
Для забезпечення більш ефективного вичісування, процедуру потрібно проводити кілька разів. Хоча цей процес і нелегкий та трудомісткий, але робити це потрібно. В іншому випадку травостій буде погано розвиватися.
Після закінчення робіт необхідно зібрати всі відходи та винести їх у спеціально відведене місце.
Аерація
Оскільки після зими ґрунт ущільнився, до коренів рослин погано надходить повітря. Для усунення цієї проблеми, необхідно якомога швидше розпушити ґрунт. В іншому випадку трава буде рости повільно, а може і зовсім припинити своє зростання. Таким чином, ми отримали відповідь на питання, чи потрібна аерація газону навесні.
Коли і чим виконують роботу
Аераційні роботи проводять відразу після вичісування.
З цією метою застосовують садові вила, які використовують як лопату, натискаючи на них ногою.
Дуже ефективними є черевики-аератори. Що це таке? Вони мають форму насадок з гострими цвяхами або штирями на підошві. Їх одягають на звичайне взуття і ходять по майданчику. Така робота дуже подобається дітям старшого шкільного віку. Для них таке заняття буде не лише веселим, а й корисним.
Можна скористатися вертикуттером. Він має вигляд порожнього циліндра (вірніше, каркаса циліндра) з безліччю шипів. Під час руху вони проколюють землю, можуть викидати грудки ґрунту наверх, що сприяє утворенню пухкої поверхні, а значить забезпечує краще надходження повітря до кореневої системи рослин.
Накочування
Після зими нерідко можна помітити пошкодження дерену через скупчення води на поверхні ґрунту.
Чому це трапляється і як цього уникнути?
В результаті частого відтавання та замерзання трава то опускалася, то піднімалася. Після кількох повторень цього явища, корінці відірвалися від ґрунту, що спричинило відмирання рослин. Щоб уникнути цього, необхідно провести накочування всієї поверхні галявини, а не тільки пошкоджених місць. Після проведення таких заходів грудки зрівняються з грунтом, а трава продовжить рости.
Підгодівля
Травостою потрібні поживні речовини протягом цілого року, а особливо – навесні. Ця істина відома всім. Але не всі знають, коли саме потрібно удобрювати газон: ранньою весною чи після стабілізації теплої погоди на вулиці. Одні стверджують, що добрива для газону необхідно вносити ранньою весною, інші – в теплу пору року. Зараз ми детально в цьому розберемося і дамо відповіді на Ваші запитання.
Що дає підгодівля
Здоровий вигляд травостою забезпечується необхідними поживними речовинами. При регулярному удобренні галявини трава буде яскраво-зеленою та густою. Густота травостою сприяє не лише підвищенню стійкості до посухи, але є відмінним фактором для попередження захворювань. Весняне удобрення забезпечить не лише активніший розвиток трав'яного покриву, але й допоможе повністю позбутися від мохів та бур'янів.
Тому, регулярно проводьте підгодівлю газону, щоб він був привабливим протягом цілого року.
Які добрива вносити
Так ось, при виборі суміші для підгодівлі потрібно звернути увагу, які саме добрива входять до її складу. Спочатку з'ясуємо, чим підгодовувати газон навесні.
- У числі перших добрив агрономи радять застосовувати азот, оскільки саме він забезпечує швидке зростання травостою, його насичено-зелений відтінок. Така потрібна речовина рослинами вбирається дуже швидко, незалежно від пори року. Найкраще вносити азот при встановленні стабільно теплої погоди. Тому, ранньою весною таке добриво вносити не рекомендується, оскільки тепло може чергуватися з заморозками.
- Обов'язковим елементом добрив повинен бути фосфор. Цю поживну речовину бажано вносити якомога раніше (не взимку, звичайно). Від нього багато чого залежить: рослини почнуть раніше розвиватися, в результаті чого вони стануть міцнішими та сильнішими. Тому фосфором можна підживлювати траву ранньою весною. Багато хто практикує підгодівлю травостою даною живильною речовиною восени.
- Для профілактики захворювань і підтримки здоров'я зеленого килимка рослинам необхідний калій, який вносять 2 рази в рік. Завдяки цьому хімічному елементу трава не тільки краще росте, але стає більш стійкою до захворювань. Перший раз підживлюють галявину калійними добривами з настанням теплої весняної погоди. Багато хто підгодовує газон ще й влітку, але весняна підгодівля повинна містити близько 65% річної норми речовини.
Найчастіше використовують універсальне добриво для галявин «дженджик».
Всі роботи пов'язані з удобренням газону ранньою весною потрібно проводити вчасно із застосуванням відповідних мінеральних препаратів.
В цьому плані хорошими помічниками стануть працівники компанії «Екосвіт». Оглянувши галявину, справжні професіонали відразу і безпомилково визначать, чим краще удобрювати газон навесні, щоб він відновився після зими в оптимальні терміни. Працівники компанії «Екосвіт» виконають необхідний комплекс робіт якісно, за зниженими цінами та в обумовлені терміни.
Реставрація
Тепер можна зайнятися реставраційними роботами. Суть процедур полягає в тому, що необхідно заповнити лисини, які з'явилися після зими.
Причини поганого вигляду газону та шляхи їх усунення
Для початку необхідно з'ясувати, що спричинило плачевний стан трав'яного килимка. Це залежить від багатьох факторів.
У разі появи кротовин й інших нерівностей, надлишок ґрунту потрібно прибрати, перед тим, як засівати дані ділянки. Якщо ж на окремих ділянках спостерігався застій води, поглиблення треба розпушити, а у разі необхідності – засипати свіжою землею та підсіяти траву.
Якщо лисини невеликі, непогано було б замінити ділянку готовим дерном. Вирізати необхідні шматочки травостою можна з нерівного краю газону чи під кущем.
Щоб відтінок галявини не відрізнявся від реставраційних рулонів, необхідно щоб вони були з газону, який реставруємо.
При наявності витоптаних або підморожених ділянок, слід прибрати повсть, інші рослинні відходи, перекопати ґрунт, підсіяти травостій.
Закінчити процедуру висіву необхідно ущільненням ґрунту і поливом. Не потрібно зловживати зайвою вологою, оскільки свіжовисіяне насіння може випливти наверх, що призведе до нерівномірних сходів рослин.
Як правильно сіяти газон навесні підкажуть фахівці компанії «Екосвіт». Крім того, наші працівники готові безкоштовно виїхати до вас на ділянку в межах Києва або Київської області, виконати всі роботи з відновлення газону після зими. У нас діє гнучка система знижок, завдяки якій вартість робіт буде дешевшою. Від вас замовлення – від нас вчасно та якісно виконана робота.
Пожовтіння газону
Якщо газон навесні пожовтів, багато хто запитує, що робити в таких випадках, оскільки восени ніщо не віщувало неприємностей.
Наявність жовтих плям свідчить про недостатній догляд за галявиною. Тому, не зовсім праві ті, хто відразу починає вживати різних заходів, якщо газон навесні пожовтів. Адже спочатку потрібно з'ясувати, що призвело до пожовтіння трави.
Причин захворювань рослин може бути кілька:
- Недостатня кількість вологи. Зазвичай плями солом'яного кольору починають з'являтися пізньою весною. Для виправлення ситуації необхідно організувати хороший (але не надто рясний і щоденний) полив.
- Поява на верхньому шарі ґрунту личинок комах. Істотної шкоди завдають личинки жуків коваликів, які харчуються виключно корінцями рослин, а також хрущів, метеликів. Позбавляються від шкідників шляхом застосування інсектицидів і за допомогою ... птахів. Для цього необхідно біля жовтих плям на поверхні грунту розмістити годівниці. Пройде 2-3 дня, і личинок наче й не було: пернаті знають свою роботу.
Важливо! Для відновлення окремих ділянок газону не бажано використовувати хімічні препарати, оскільки отрути довго зберігають свої властивості й можуть нашкодити дітям чи тваринам, які гратимуться на галявині.
- Погане функціонування дренажної системи. Поява невеликих бурих або жовтих плям може бути викликана поганим дренажем, а значить, перезволоженням ґрунту. Хоча можуть бути інші причини появи лисин: відходи собачої життєдіяльності, занадто велика доза добрив, потрапляння до ґрунту бензину або дизпалива, зріз верхніх шарів ґрунту. Тому, в даному випадку також необхідно з'ясувати причини появи жовтих плям. Після цього, щоб уникнути повторення такої ситуації, потрібно усунути причини захворювань травостою.
Ремонт пошкодженої галявини передбачає заміну окремих ділянок шматочками рулонного килимка або висів трави.
Як правильно садити газон навесні, запитаєте ви?
Відповідь банально проста: так само, як і в будь-яку іншу пору року. Тобто, спочатку необхідно підготувати пошкоджену ділянку. Для цього візьміть садові вила, розпушіть ними ґрунт, приберіть сміття, розсипте по поверхні трохи добрива, розрівняйте майданчик граблями та висійте насіння з таким розрахунком, щоб на 1 м² припало 35-40 г посівного матеріалу. Після цього ущільніть і полийте ґрунт.
Висновок
На більшість питань, пов'язаних з доглядом за зеленим природним килимком після зими, ми постаралися дати розгорнуті відповіді. У разі виникнення нових запитань, або для отримання безкоштовних консультацій щодо відновлення газону ранньою весною, звертайтеся на сайт компанії «Екосвіт». У нас працюють справжні професіонали, котрі завжди готові надати вам допомогу як теоретичного, так і практичного характеру.
У разі необхідності, працівники готові виїхати на вашу ділянку, виконати будь-які види робіт, пов'язані з доглядом за газоном. Ми також займаємося посівом нових галявин, укладанням газонів рулонного типу.
Поспішайте стати володарем природного зеленого килима.