Наша адреса:
Київ, Бастіонна 13, оф. 50

Основні види газонних трав

Основні види газонних трав

Замовити послугу:

Графік роботи
  • с 8.00 до 20.00
  • Без вихідних
  • і святкових
Оплата
  • Готівка
  • ПриватБанк
  • Безготівкові
 

Ви коли-небудь замислювалися над питанням, чому при облаштуванні газону використовують травосуміші з багатьох видів трав? Виявляється, все дуже просто: різні підвиди газонних трав групуються за різними характеристиками. Це допомагає забезпечити кращий розвиток рослин в залежності від ґрунту, місця розміщення, температурних і кліматичних умов.

Що це означає?

Річ у тім, що при нерівномірному зростанні злаків одного виду, на допомогу прийдуть рослини інших підвидів. Як результат, таке «маскування» забезпечить рівномірне покриття зеленої галявини і ні в кого не виникне ані найменшої підозри, що окремі рослини ростуть погано.

Які саме різновиди та види газонних трав слід обрати, щоб галявина виглядала ідеальною у будь-який час? Які з сортів газонної трави кращі? На ці та інші питання ми постараємося відповісти в даній статті.

Щоб не помилитися з вибором, перш за все, необхідно вивчити властивості всіх складових травосумішей.

Головні характеристики

На підкладці

Для повноцінного розвитку необхідно, щоб рослини травосумішей:

  • швидко вкорінилися;
  • були стійкими до захворювань, бур'янів;
  • після скошування відростали повільніше, а нова зелень була щільною і насичено-зеленою.

І ще: усі види газонних трав повинні мати витончене листя, адже від цього залежить декоративний вигляд травостою.

Звичайно, можна висаджувати і один вид. Проте, так роблять вкрай рідко, і зазвичай лише на краях галявини. Такий варіант підходить, якщо ви абсолютно впевнені, що конкретна трава буде відмінно розвиватися в конкретних умовах:

  • для вівсяниці овечої підходить бідний сухий ґрунт;
  • тонконіг лісовий любить затінені ділянки;
  • пирійник пісковий чудово розвивається на прибережних зонах;
  • добре зволожені ділянки ідеально підходять для мітлиці велетенської тощо.

Читаючи відгуки любителів зелених галявин та поради досвідчених агрономів, мимоволі приходиш до висновку, що з усього розмаїття травосумішей все-таки можна виділити кілька найкращих сортів трав для газону.

Конюшина біла

До них, в першу чергу, відносять:

  • польовицю погононосну і гігантську;
  • райграс (як однорічний, так і багаторічний);
  • вівсяницю лугову і овечу;
  • тонконіг луговий;
  • стоколос безостий;
  • конюшину всіх видів;
  • польовицю білу;
  • польовицю тонку.

Вибираючи насіння, дуже важливо розуміти, що вибір суміші головним чином залежить від призначення газону і умов зростання рослин.

Що це означає?

Якщо ви хочете створити натуральний зелений килимок для дитячих розваг чи ігор, то оптимальною буде суміш трав для спортивних газонів. Адже саме такий травостій здатний швидко відновлюватися після значних і тривалих механічних навантажень.

Якщо ж галявина створюється в декоративних цілях, то варто придбати насіння для облаштування мавританського природного квітучого килима.

Сьогодні можна обрати насіння на будь-який смак. Магазини з посівним матеріалом зустрічаються мало не на кожному кроці. Якщо вірити рекламі, то для того, щоб отримати ідеальну галявину потрібно просто правильно обрати та висіяти траву.

Але в реальному житті все зовсім інакше. Адже вся справа не лише у відмінностях між посівним матеріалом, які не дуже-то і значні. Наприклад, всі рослини потребують поливу. Але для одних потрібно менше вологи, а для інших - більше.

Автоматичне зрошення

При цьому, завжди потрібно враховувати рекомендації виробників. Адже майбутній загальний стан та вигляд галявини більшою мірою залежить від технології закладки зеленого природного килима та відповідності догляду за ним, а не від складу травосуміші.

На жаль, не всі реалізатори насіння акцентують на цьому увагу покупців. Та й до чого їм це робити. Адже продавцям лише на руку, щоб потенційний клієнт був упевнений, що головне - це вибір насіння, а не догляд за газоном. Нічого не поробиш, є у нас і такі горе-продавці.

Ще двадцять п'ять секунд уваги: далі мова піде про надписи на кшталт «Вічнозелені газони». Що це означає для наших кліматичних умов?

Абсолютно нічого. Це типовий маркетинговий прийом, за допомогою якого окремі продавці намагаються збільшити продажі насіннєвого матеріалу. Просто бізнес !!! Хоча раніше такі дії кваліфікувалися зовсім інакше.

Для правильного вибору насіння потрібно скористатися послугами фахівців. Такі професіонали працюють в компанії «Екосвіт». Зв'язатися з нашими менеджерами можна по телефону, або відвідавши сайт компанії.

Наші працівники безкоштовно проконсультують вас з будь-якого питання, що стосується вибору насіння, підготовки ділянки під газон та догляду за травостоєм.

Працівники компанії «Екосвіт» можуть приїхати до вас на ділянку та, з урахуванням місця розміщення майбутнього зеленого килима, його призначення та ваших побажань, допоможуть вам обрати оптимальний варіант травосуміші.

За бажанням клієнта фахівці компанії можуть засіяти газон, здійснити укладання рулонного газону, а також забезпечити догляд за натуральним зеленим килимом на постійній основі.

Кожен садівник мріє мати красивий газон при мінімальному догляді. Обирати рослини майбутнього травостою необхідно з урахуванням таких факторів, як призначення галявини, її розташування та якості догляду за нею.

У разі відсутності достатньої кількості часу для обслуговування зеленого килимка, варто звернути увагу на менш вимогливі суміші.

Серед широкого розмаїття можна виділити головні суміші газонної трави, в яких переважають підвиди рослин, що здатні забезпечити гарний вигляд вашій галявині при мінімальному догляді:

  1. Суміш для облаштування низькорослої декоративної галявини з переважаючою кількістю насіння Вівсяниці червоної.
  2. Суміш для висіву на майданчиках для занять спортом та активних дитячих ігор, в якій переважає Тонконіг луговий і Вівсяниця червона. Такий травостій чудово витримує регулярні механічні навантаження, а його висота не перевищує 4 см.
    Важливо! Процентний склад насіння рослин не вказується, оскільки ця умова не є вирішальною при подальшому повноцінному розвитку галявини.
  3. Суміш, яка підходить як для активних ігор, так і пасивного відпочинку на газоні. Склад такої травосуміші буде багатий райграсом (багаторічником), тонконогом тонким, вівсяницею червоною, тонконогом лучним. Вирізняється щільним яскравим покровом.
  4. Суміш для мавританської галявини. Існує багато варіантів сумішей, які поєднують в собі злакові рослини і квіти. Наприклад, до традиційного тонконогу лучного, райграсу пасовищного та вівсяниці червоної додають материнку, левиний зів, ромашку, м'яту, чебрець, календулу, ехінацею, пижму і т.д.
  5. Суміш для висіву на затемнених ділянках повинна включати вівсяницю червону, тонконіг лучний, багаторічний райграс. В результаті, формується натуральний килимок темно-зеленого забарвлення.
  6. Партерний газон створюється за допомогою суміші насіння райграса багаторічного, тонконога лучного, вівсяниці червоної та мітлиці тонкої.
  7. Суміш аеродромна. Головною відмінністю рослин, що входять до складу цієї травосуміші, є щільна та могутня коренева система. Суміш включає: стоколос безостий, тимофіївку, вівсяницю червону, вівсяницю очеретяну, тонконіг лучний.

Чи існують газонні трави, які не потрібно стригти? Таке питання цікавить багатьох власників газонів. Бажання не стригти газон виникає через брак часу для обслуговування галявини або банально через лінь. Так, іноді трапляється і таке.

Вихід є!

Насіння в руках

Виявляється, не все так погано. Але щоб подібні питання не виникали, потрібно правильно підібрати насіння газонних трав, незважаючи на їх вартість.

Логіка підказує, що потрібно купувати суміші низькорослих сортів трав.

До таких, без ніякого сумніву, відносяться насіння для низькорослого типу газону «Ліліпут».

Чому «ліліпут» і які трави входять до складу такого газону

Назва сама говорить про висоту травостою. «Ліліпут» ще називають галявиною для ледачих. І таке формулювання також зрозуміле. Адже такі газони практично НЕ стрижуть, а якщо і скошують, то не більше 1-2 разів на рік. Весь секрет полягає у складі суміші, який включає здебільшого рослини, що не потребують стрижки.

Класичний варіант травосуміші складається з 7 повільно зростаючих трав. Всі сорти підібрані таким чином, що вони не особливо вибагливі до кліматичних та погодних умов, а також якості ґрунту.

Важливо! Завдяки невеликому розміру насіння, для повноцінного засіву 1 м² газонної площадки вистачить 30-35 гр. суміші.

У процентному співвідношенні це виглядає так:

  • 4 сорти вівсяниці: червона - 25%, змінена CHANCELLOR - 20%, волосовидна CAROUSEL - 10%, MYSTIC - 10%. Ці рослини не бояться жодних морозів, посух та інших екстремальних погодних умов. До того ж, завдяки останньому виду вівсяниця, на галявині майже ніколи не з'являються бур'яни, що дуже важливо для загального стану травостою.
  • 2 види тонконога: тонкий HIGHLAND - 10%, пагонистий KROMI - 5%. Ці рослини у складі трав'яного покриття забезпечують натуральний насичений зелений відтінок природного килимка протягом усього вегетаційного періоду.
  • Тонконіг лучний - 20%. Практично ні одна галявина не може обійтися без цієї універсальної газонної рослини, завдяки якій газон стає зеленим відразу після танення снігу. Трава добре розвивається у будь-якому ґрунті та в різних кліматичних умовах. Як і багато інших рослин, тонконіг лучний розвивається більш активно після стрижки, що сприяє усуненню лисин, особливо навесні.

Як доглядати

У дворі

Головною властивістю універсального газонного травостою є його невибагливість. Хоча це не єдина перевага суміші.

Особливого догляду газон не вимагає. Удобрювати «ліліпут» необхідно так само, як і інші типи газонів: в той самий час, такими ж добривами комплексного призначення. Мета добрив одна: не допустити захворювань та поліпшити загальний вигляд травостою.

Здійснювати полив галявини слід 3-4 рази на тиждень. Щоб уникнути опіків листя, робити це потрібно у вечірній час або рано вранці. У спекотну погоду молоді пагони рекомендується поливати щодня.

Завдяки особливим властивостями рослин стригти та прополювати газон потрібно не більше 1-2 разів на рік, що дуже зручно, сприяє економії часу та коштів.

Перш ніж зайнятися безпосередньо посівом газону, необхідно визначитися з:

  • місцем розташування;
  • типом галявини;
  • фінансовими можливостями.

І лише потім можна розпочинати облаштування натурального зеленого килима.

Допоможуть в цьому фахівці компанії «Екосвіт». Наші професіонали готові приїхати до вас в межах Києва та Київської області, надати консультаційну та практичну допомогу в облаштуванні газону.

Працівники «Екосвіт» можуть виконати усі роботи по догляду за галявиною: підготовка майданчика під майбутній природний килим, висів насіння, вичісування, полив, удобрення, стрижка та інші.

Діючі акції та система знижок дозволить значно скоротити ваші витрати, що ні в якому разі не вплине негативно на високу якість наших послуг.