
Замовити послугу:
+38 066 616 46 59
+38 093 100 46 16
- с 8.00 до 20.00
- Без вихідних
- і святкових
- Готівка
- Картка ПриватБанку
- Безготівкові
Меню
Якщо ви бажаєте, щоб ваш газон став окрасою дачної ділянки, за ним потрібно постійно доглядати. Після зими можна спостерігати не зовсім приємну картину: з'явилися лисини, місцями пожовкла трава, на поверхні утворився шар сухої трави у вигляді повстини. Що робити, щоб газон виглядав свіжо і привабливо?
Чому газон погано виглядає після зими
Про галявину потрібно дбати від появи перших весняних сонячних променів і до появи перших весняних сонячних променів (вибачте за тавтологію). Це істина, адже газон по закінченню зими потребує особливої уваги.
Після зими місцями можна побачити сухий і жовтий газон. Головною причиною цього явища може бути масова поява оголених коренів. Щоб дізнатися, як відновити газон після зимового періоду, перш за все, необхідно встановити причини незадовільного стану трави на галявині.
Вони можуть бути різними:
1. Вимерзання окремих, зокрема, злакових трав.
Зазвичай, це трапляється при різкому похолоданні. Оскільки не всі рослини встигли поступово загартуватися, деякі з них можуть загинути.
Процес вимерзання часто відбувається у малосніжні зими, особливо якщо галявина знаходиться на глинистих ґрунтах.
Трави можуть вимерзати за наявності крижаної кірки, особливо якщо газон знаходиться на високих ділянках.
2. Трава рідшає від випрівання.
Випрівання може стати причиною часткової або повної загибелі багаторічних рослин, що призводить до утворення лисин.
Після снігопадів трава виснажується. Це пов'язано з продовженням життєво важливих біологічних процесів, що відбуваються в рослинах в нормальних природних умовах в період вегетації.
Голодування багаторічних рослин починається після появи снігу на НЕ промерзлому ґрунті. Цукрові запаси трави вичерпуються, а вода і добриво не надходять з ґрунту. Це характерно для густих перерослих посівів та слабо загартованих рослин.
3. У процесі кущення трави випирають коріння.
Випирання зазвичай виникає, якщо під газоном знаходиться пухкий ґрунт.
Причиною цього може стати часте відтавання і замерзання снігу. Під час повторного замерзання води ґрунт може трохи підійматись. З настанням відлиги земля починає осідати, і тоді коріння рослин вилазить з ґрунту та поступово пересихає. Ґрунт може і не осісти при пізньому (липень-серпень) посіві газону. Дотримання термінів висіву травостою - важлива умова для створення гарної галявини.
5 головних причин пожовтіння трави
Узагальнивши відгуки власників галявин, знання і спостереження досвідчених агрономів, можна виділити головні причини пожовтіння газону після зими.
1. Порушення норми висіву насіння у бік збільшення.
Багатьом здається, що чим густіший трав'яний покрив, тим кращим і красивішим буде газон. Проте, щільний висів може спричинити недостатнє забезпечення киснем кореневої системи. Це означає, що не всі рослини отримують достатню кількість поживних мікроелементів, вологи, кисню, що, в свою чергу, призводить до поступового в'янення і пожовтіння трави.
2. Недолік або надлишок азоту, заліза.
Щоб виправити ситуацію, потрібно додатково підживити газон. Для цього можна скористатися сечовиною, залізним купоросом, аміачною селітрою, сульфатом алюмінію. Рослини повинні отримувати живильні речовини в необхідній кількості, але ні в якому разі не в надлишку.
Плямиста жовтизна газону може бути викликана регулярними «добривами» братів наших менших: той же надлишок азоту.
Щоб зелений килим відновився, необхідно поставити огорожу або встановити ультразвуковий відлякувач (можна декілька, якщо територія досить велика).
3. Нерегулярний полив.
Невелика кількість води в ґрунті може викликати суцільне пожовтіння газону. Такі ситуації найчастіше трапляються в літній період, хоча при малосніжних зимах такий варіант теж можливий. Вирішити цю проблему можна завдяки регулярному поливу протягом усього сезону.
4. Поява «червоної нитки».
Суть захворювання полягає в тому, що на рослинах з'являються плями жовтуватого відтінку неправильної форми, через що здається, що трава вигоріла на сонці. Така жовтизна з'являється пізньої осені і може бути викликана азотною недостатністю, частими туманами, тривалою вогкістю. З такими характеристиками травостій переходить в зимівлю і потім протягом декількох місяців не може позеленіти.
5. Занадто ущільнений ґрунт на певних ділянках
Трапляється при регулярному механічному впливі. Якщо прокласти стежку, то на її місці порушуються повітрообміні процеси, рослинам починає не вистачати кисню, що призводить до зміни кольору травостою.
На колір трави впливає також наявність будівельного сміття, випадково розлитий бензин чи масло. Тому завжди потрібно бути обережним при заправці газонокосарки та з нафтопродуктами взагалі.
Пошкодити кореневу систему здатні підземні шкідники: черви, дротяники, совки, капустянки, коренева попелиця та інші. Боротьба з ними та дотримання вищевказаних заходів - гарантія того, що газон буде насичено-зеленого кольору.
Сподіваємося, що ваша галявина завжди буде зеленою.
5 етапів відновлення галявини
Всі роботи по відновленню галявини після зими можна розділити на 5 етапів.
1. Відведення весняної води
Відведення весняних вод - перший етап догляду за газоном після закінчення зими. Перш за все, необхідно попередити застій води на окремих ділянках. Це важливо для забезпечення рівномірного підсихання дерену, та щоб протягом усього вегетаційного періоду травостій розвивався рівномірно по всій площині.
З метою запобігання утворенню снігових заметів, які повільно тануть та можуть призвести до значного перезволоження, снігову кірку потрібно регулярно розбивати, а сніг - розкидати.
Канали водовідведення необхідно регулярно чистити від сміття. Для кращого відведення вологи рекомендується зробити неглибокі канавки.
2. Добрива
Добрива необхідні для збільшення в ґрунті кількості азоту, котрий сприяє зростанню трави. Щоб зміцнити кореневу систему рослин та посилити структуру паростків, необхідно збільшити концентрацію калію і фосфору у ґрунті.
Підприємства в Україні випускають універсальні, готові до застосування добрива для газонів, які можна використовувати у будь-який час вегетаційного періоду.
Найоптимальнішим варіантом будуть добрива, які легко розчиняються у воді і можуть використовуватися разом з водою під час поливу. Їх перевага:
- добриво досягає коренів протягом мінімального проміжку часу;
- висока ефективність, оскільки результат впливу видно через кілька днів.
Добрива у вигляді порошку або гранул також досить ефективні, але їх результат можна побачити через 2-3 тижні.
3. Вичісування
Для того, щоб добрива повністю розчинилися і почали діяти за нормальних погодних умов, без аномальних відхилень, необхідно 2 тижні. Після цього можна приступати до вичісування (вертикуляції) газону.
Для цієї операції найкраще підходять віялові або звичайні граблі. За допомогою них необхідно вичесати усе сміття, що накопичилося за осінь і зиму. Якщо галявина занадто велика, можна скористатися механічним вертикутером - порожнистим циліндром з безліччю шипів.
Залишки пожовклого листя, відмерлої трави та інше біосміття потрібно скласти в яму для компосту. Після перегнивання залишки рослин можна використовувати в якості органічних добрив.
Для чого проводиться вичісування?
По-перше, слід прибрати з галявини повстину.
По-друге, потрібно розпушити затверділу кірку на поверхні.
По-третє, необхідно забезпечити повноцінний доступ кисню до кореневої системи.
Після такої операції ви побачите, як миттєво омолоджується трава. «Першу невідкладну» допомогу газону після зими надано: відведено талі води, внесено добриво, залишилося тільки прибрати сміття, що і буде зроблено.
4. Аерація
Аераційні роботи потрібно проводити відразу після вичісування. Тільки тоді газон отримує максимальну користь. Аерація може попередити застій води і ущільнення ґрунту. Особливо ретельно процедура повинна проводитися на місцях, де спостерігається мох.
Для проведення робіт можна використовувати:
- садові вила. За допомогою них потрібно проколювати ґрунт по всій території, натискаючи ногою до упору (як на лопату);
- саморобні або куплені черевики-аератори. Виготовляються вони у вигляді спеціальних насадок на взуття. Виглядають як тверда підошва з безліччю загострених штирів (цвяхів). Для проведення робіт їх потрібно закріпити на своє взуття і ходити по галявині. Це буде не дуже легко, але з такою роботою із задоволенням впораються діти середнього та старшого віку.
Існує багато інших інструментів для аерації, але для весняних робіт і цих буде достатньо.
У кого газон досить великий, то рекомендується скористатися високопродуктивними машинами самохідного типу з бензиновими або електричними двигунами. Застосовуючи такі механізми, аерацію можна зробити глибшою. Такі конструкції одночасно можуть виконувати функцію як грабель, так і аераторів.
5. Видалення лисин
Лисини на газоні після зими - звичайна справа. Їх усунення - один з найважливіших видів робіт з відновлення травостою. Залежно від розмірів плям, використовують різні методи їх усунення. Що робити з лисинами на газоні після зими?
У разі появи невеликих оголених ділянок, слід провести їх «драпірування» за допомогою шматків дерену з клумби або краю галявини. Якщо загинуло багато травостою, потрібно заново насіяти аналогічні трави.
Перед їх висіванням необхідно розпушити та вирівняти ґрунт. Після висіву насіння з «напуском» на здорові ділянки необхідно рівномірним шаром торфу покрити рілля та ущільнити землю за допомогою катка. Щоб весняний дощ не вимив насіння, необхідно полити засіяні ділянки газону легким штучним дощиком.
За сирої погоди після зими на газоні може з'явитися снігова пліснява. Причиною появи цієї хвороби є грибок Gerlachia nivalis. Ця цвіль зникне, як тільки температура повітря досягне +20 і більше градусів. Можна також скористатися звичайними фунгіцидами, які теж добре справляються з хворобою. Для прискорення процесу одужання, необхідно добре вичесати місця ураженої трави. Якщо в тих місцях травостій дуже розріджений, то потрібно додатково засіяти галявину аналогічним насінням. Із настанням тепла луг набуде належного вигляду.
Фахівці компанії «Екосвіт» забезпечать якісне відновлення газонів після зими. Підприємство працює в Києві та Київській області з населенням, приватними і державними структурами. Наша спеціалізація - висів і укладання газонів біля котеджів, дач, офісів, промислових споруд.
Якщо газон пожовтів, виглядає сухим, не росте, місцями з'явилися лисини та цвіль, наша компанія може без проблем поліпшити його стан. Ви можете звернутися до нас за безкоштовною консультацією по телефону або викликати спеціаліста для вирішення цих проблем на місці.
Знижки, акції, пільгові умови для постійних клієнтів роблять наші послуги значно вигіднішими. Наявність висококласних фахівців, новітньої техніки, знання сучасних агротехнічних технологій змогли зробити компанію «Екосвіт» лідером на ринку висіву та укладання рулонних газонів не тільки в Києві та Київській області, а й в Україні.