
Замовити послугу:
+38 066 616 46 59
+38 093 100 46 16
- с 8.00 до 20.00
- Без вихідних
- і святкових
- Наличные
- Картка ПриватБанку
- Безготівкові
Важко уявити заміський будиночок без зеленої галявини. Не всі знають, як правильно здійснюється підготовка ділянки під газон і що необхідно зробити, щоб не повторити найпоширеніші помилки при облаштуванні галявини. Про всі подробиці підготовки території для облаштування газонів можна дізнатися з цієї статті.
Попередні роботи
Підготовка ґрунту під газон починається з попередніх робіт, які здійснюються за кілька місяців до виконання основних.
Оптимальний час для підготовки ділянки - рік до висіву насіння. Це стосується зарослих ділянок або територій, які багато років не оброблялися. Для майбутнього газону вибирають сонячне місце або трохи затінене.
При наявності на території схилу, його вирівнюють, якщо ландшафтним дизайном не передбачені нерівності.
Після цього проводять прибирання ділянки. На ній не повинно бути сміття, каміння, залишків дерев, чагарників, сухої трави. Потім з'ясовують склад ґрунту: при наявності піщаної землі роблять глиняну основу товщиною 8-10 см.
Якщо більше глини, то потрібно змішати її з піском, оскільки для повноцінного розвитку газону необхідний природний дренаж. Потрібна інформація про товщину родючого шару: якщо менше 15-20 см, то необхідно завезти потрібний обсяг чорнозему і вирівняти ділянку.
При наявності невеликої ділянки, верхній шар землі перекопують вручну. Власники великої площі проводять культивацію за допомогою техніки, в тому числі мотоблоку.
Після прокладання комунікаційних конструкцій ущільнюють ґрунт трамбуванням, поливанням водою. Але все ж таки слід почекати 25-30 днів, щоб земля природним способом осіла. В іншому випадку, після першого дощу ґрунт просяде і газон стане непривабливим.
Всі роботи по підготовці ґрунту під галявину рекомендується розпочинати восени. Протягом зими земля всядеться природним способом, що гарантує ідеально рівний майданчик з настанням весни, на якому можна буде проводити інші роботи під висів насіння.
Фахівці компанії «Экомір» якісно виконають всі ландшафтні роботи, в тому числі з підготовки ґрунту для газону. Працівники виїдуть на ділянку в Києві та Київській області, нададуть безкоштовну консультацію, зроблять необхідні виміри. Компанія володіє набором спеціальної техніки, пристроїв, необхідних для влаштування посівного або рулонного газону.
Досвід, відповідальність, відмінний результат - ці 3 умови допоможуть професіоналам компанії перетворити ділянку в острівець краси, привабливості, сімейного відпочинку, домашнього затишку. Ціна підготовки ділянки під газон залежить від видів робіт, розмірів галявини, виду насіння, багатьох інших факторів.
З розцінками на всі види робіт, в тому числі на посів газону, можна ознайомитися на сайті компанії.
Чи потрібно підживлювати ґрунт
Відповідь однозначна: необхідно, оскільки протягом вегетаційного періоду трава вимагає багато поживних речовин. Потрібно постійно підтримувати родючий шар.
Оптимальний варіант - проведення хімічного аналізу ґрунту. Тільки так можна дізнатися, які саме компоненти необхідно вносити в землю, щоб газон отримував всі необхідні мікроелементи для хорошого розвитку.
З метою забезпечення гарного старту майбутнім рослинам, перед розпушуванням землі на поверхні розсіюють торф. Він забезпечить хорошу рихлість і м'якість ґрунту. Після проведення культивації ділянки, по землі розсипають курячий послід, майданчик рівномірно поливають водою і загромаджують граблями.
Не рекомендується підживлювати ґрунт гноєм або компостом.
Як правильно вирівняти ґрунт
У підготовку землі під газон входить вирівнювання майданчика. Від цього залежить краса і рівномірність майбутнього трав'яного покриву. Щоб не було знижень або підвищень, після культивації вирівнюють поверхню, використовуючи для цього граблі, звичайну рівну дошку, будівельне «правило» довжиною 2 метри.
Після цього утрамбовують поверхню за допомогою катка, який виготовляють самостійно. Для цього беруть трубу великого діаметру, акуратно обрізують болгаркою торці, заварюють їх і наповнюють утворений каток водою.
Як позбутися бур'янів
При наявності суцільних бур'янів проста прополка не допоможе. Для цього потрібно скористатися гербіцидами. Суцільну дію забезпечують Раундап, Ураган, Форсат. Наносять розчини отрут на поверхню рослин обприскувачем, який забезпечує рівномірне розпилення діючої речовини.
Рослини її поглинають через листя і пагони протягом 5 годин. Через тиждень отрута потрапляє в кореневу систему і рослини гинуть. Результат впливу - 100%.
6 кроків підготовки ґрунту під закладку рулонного газону
Виділяють 6 основних етапів підготовки ґрунту під рулонний газон.
Перш, ніж зайнятися укладанням рулонів, виконують такі роботи:
- Очищають територію від сміття, щоби протягом зими ґрунт осів.
- Нівеліром з'ясовують кут ухилу ділянки: він не повинен перевищувати 3⁰.
- Розпушують ґрунт на глибину 10-15 см за допомогою фрези мотоблока або іншого пристрою, вирівнюють за допомогою грабель, дошки або «правила».
- Завозять необхідний обсяг родючого ґрунту, який рівномірно розподіляють по всій ділянці. Його товщина не повинна бути меншою 12 см.
- За допомогою катка щільно утрамбовують ґрунт, чекають 1-2 тижні, щоб земля змогла дати ще необхідну природну осадку.
- Після закінчення цього проміжку часу підсипають або прибирають ґрунт в потрібних місцях. Слідкують, щоб не було ям і купин.
Щоб не з'явилися нерівності, просадки, повітряні порожнини, після укладання рулонного газону проходять важким катком (не менше 150 кг) по всій поверхні нової галявини.
Для укладання рулонів використовують шаховий порядок. Всі роботи починають від краю майданчика. В місцях стикування окремих рулонів не повинно бути накладок, порожніх місць.
Після повного укладання, газон рясно поливають. Зробити це можна як вручну, якщо галявина невелика, так і з застосуванням автоматичного поливу. Після цього трав'яну галявину поливають щодня протягом 6-8 днів. Таку процедуру здійснюють рано вранці або пізно ввечері, щоб уникнути сонячних опіків трави.
Протягом року газони підживлюють азотними добривами з розрахунку 5 кг на 100 м².