
Замовити послугу:
+38 066 616 46 59
+38 093 100 46 16
- с 8.00 до 20.00
- Без вихідних
- і святкових
- Готівка
- Картка ПриватБанку
- Безготівкові
Приймаючи рішення придбати готову дернову галявину, варто пам'ятати, що якість і довговічність майбутнього газону залежить від декількох факторів. Про те, на що потрібно звернути увагу, вибираючи покриття, розповімо докладніше.
Склад насіння газонних трав
На перший погляд може здатися, що всі галявини однакові. Проте, це не так. Зовнішній вигляд і термін експлуатації газону, перш за все, залежить від асортименту злаків, з яких він складається. Суміші формуються з урахуванням призначення насадження. Вони бувають:
- Декоративні, вони створюються для краси, і служать фоном для інших ландшафтних композицій. По ним не можна ходити.
- Спеціальні. Замінюють тверде покриття, використовуються на дитячих і спортивних майданчиках, футбольних полях і полях для гольфу, а також для зміцнення схилів.
Довговічність кожного газону залежить від біологічних особливостей злаків, що входять до складу суміші. Сучасні суміші містять сорти та гібриди трав, спеціально виведені селекціонерами для різного призначення.
Мінімальний термін служби суміші 6-7 років. У більшості випадків рулонні газони служать не менше 10 років, а при належному догляді - набагато довше. Наприклад, тонконіг лучний, як ботанічний вид живе до 30 років, а його сортовий аналог - 10-15 років. Щоб максимально використовувати потенційні можливості рослини, важливо забезпечити газону відповідне місце зростання, правильно укласти дерен і добре доглядати за ним.
Кліматичні умови
Дерновому покриттю, так само, як і більшості посівних газонів, потрібно багато світла й тепла. Це пов'язано з особливостями злаків, які в природі ростуть на сонячних місцях.
«Рулони» на виробництві вирощують на відкритих полях зі світлолюбних трав. Цілком очевидно, що ділянка, де планується газон, підбирається на сонячному місці. Це одне з важливих умов для нормального та довговічного зростання злаків.
Газонні трави не переносять різкого перепаду температури. Найбільше вони можуть постраждати взимку від холоду і навесні від заморозків. Тому, краще купувати «рулони», вирощені виробником в тій же кліматичній зоні, в якій їх планується утримувати надалі.
Правильне укладання дерну
Успішна приживлюваність «рулону» і довговічність газону залежить від підготовчої роботи та дотримання технології укладання. Вирішальний фактор - товщина родючого ґрунту.
- Чим глибший шар рослинного ґрунту, тим краще живильне середовище для злаків.
Родючий шар ґрунту рекомендується:
- для декоративних газонів – 15-20 см,
- для спеціальних – не менше 30 см.
Підготовка основної площі для укладання рулонного газону проводиться так само, як і для посівної галявини. Також, важливо укласти дерен щільно зістикувавши края полотен, а потім за допомогою катка «припечатати» його до заздалегідь підготовленого ґрунту. Так трава краще приживається.
Особливості догляду
Після того, як дерен прийметься, за рулонним газоном доглядають так само, як і за посівним покриттям. Його поливають, скошують, аерують, підгодовують.
- Зрошення газону має бути оптимальним, на глибину не менше 20 см за один сеанс.
- Періодичність скошування залежить від сезону. Навесні і в першій половині літа, коли трава росте інтенсивно, косити газон потрібно 1 раз в тиждень. Починаючи з липня і до жовтня, частота стрижки зменшується до 10-14 днів, в зв'язку з тим, що зростання злаків сповільнюється.
- Аерація - це проколювання щільного дерну для надходження повітря й вологи до ґрунту. Обов'язково проводиться навесні та восени. Також, цю процедуру бажано проводити влітку, хоча б один раз.
- Підживлення газону спеціальними добривами. Їх склад змінюється посезонно.
Чи не знайшли відповідь? Зв'яжіться з нами
Якщо врахувати особливості рулонного газону при виборі й укладенні, дотримуватися правил догляду за ним, то гарне покриття прослужить не менше 10 років.