
Замовити послугу:
+38 066 616 46 59
+38 093 100 46 16
- с 8.00 до 20.00
- Без вихідних
- і святкових
- Готівка
- Картка ПриватБанку
- Безготівкові
Меню
Загальні відомості
Власники великих заміських ділянок можуть обзавестися не лише городом, а й газоном. А ті, у кого земельна площа невеличка, хочуть посіяти культурні рослини і виділити місце хоча б для маленької галявини. У таких випадках ідеальним рішенням буде газон з конюшини.
Розрізняють білу та червону конюшину. Ви можете поцікавитися, який газон кращий: з білої конюшини чи червоної? Відповідаємо: той, який ви добре підготуєте, засієте, та якому забезпечите належне обслуговування.
Трилисник звичайний (ще одна назва конюшини) вважається амулетом молодості, талісманом, який приносить удачу. Зображення рослини - це не лише складова частина герба Ірландії, але і поширений геральдичний знак, який використовується іншими державами.
Газон з червоної конюшини
Для вирощування цієї цінної культури добре підходить суглинний, супіщаний, сірий лісовий, вилужений ґрунт. При проведенні меліораційних заходів вона розвивається досить інтенсивно навіть на торфовищах. Ідеальним варіантом буде український чорнозем, якого багато не тільки в Києві та Київській області, а й на всій території України.
Для повноцінного росту газон з червоної конюшини необхідно рясно поливати, але при цьому стежити, щоб не було надмірної вологи.
Якщо в період з квітня по червень пройде гарний дощ хоча б 4-5 разів, то максимальне зростання конюшини газону забезпечено без зрошення.
При невисоких температурах повітря поливати газон з конюшини потрібно дуже рідко.
На ранній стадії розвитку червону конюшину підгодовують фосфорними сумішами добрив. Оптимальний розвиток рослин відбувається при температурі від +18 до + 21⁰С при довгому світловому дні.
Червона конюшина сприяє:
- поліпшенню структури ґрунту газону завдяки глибокому проникненню коренів в ґрунт;
- запобіганню ерозії ґрунту;
- позбавленню від бур'янів;
- утриманню максимальної кількості вологи круглий рік.
Конюшина - це відмінний медодай, лікувальна рослина і просто красива квітка. Завдяки багатому вмісту ізофлавону червона квітка виступає чудовою сировиною для мазей, кремів, масок і кардинально поліпшує стан шкіри, волосся і обличчя кожної жінки.
Зовнішній вигляд цієї рослини: красиві білі або червоні квітки, трійчасте листя у поєднанні з чистим повітрям й тихим дзижчанням бджіл не залишить нікого байдужим.
Таку натуральну красу можете мати і ви, якщо зважитеся на газон з червоної або білої конюшини.
Існують інші види конюшини, що відносяться до сімейства бобових:
- Лугова;
- Гірська;
- Рожева;
- Нерівна;
- Вузьколиста;
- Золотиста;
- Андерсена та ін.
Газон з білої конюшини: плюси та мінуси
Конюшину ще називають райською рослиною, яка приносить удачу. Квітучі шапочки сприяють повній гармонії рослини з іншими травами.
Завдяки невеликим бульбам на коренях відбувається збагачення ґрунту азотом. Кулясте суцвіття може бути білим, рожевим або червоним.
Якщо почитати відгуки в інтернеті, то найчастіше для створення газонів використовується біла повзуча конюшина. Вона невибаглива до ґрунтів, може рости 10-15 років на одному місці, зберігаючи при цьому свої кращі властивості.
Галявини з цими прекрасними квітами ще називають «газоном для ледачих». Це пов'язано з тим, що конюшина - це низькоросла трава, яка не потребує стрижки протягом усього періоду вегетації.
Ошатність, соковитість, зелена насиченість барвів - головні естетичні характеристики газону з білої повзучої конюшини. Його висівають біля дерев, чагарників, просто на відкритій галявині. Він всюди буде рости і радувати око своєю красою. Проте, не рекомендується облаштовувати зелений килимок з білими квітками в тіні.
Переваги
У порівнянні з галявинами з інших трав, основними відмінностями газону з конюшини є:
- простота й необтяжливий догляд. Це означає, що його не потрібно часто поливати, стригти, підгодовувати;
- стійкість до витоптування. Завдяки своїй «біології» конюшина здебільшого стелиться, повзе по земляній поверхні. Ця властивість забезпечує пружність стебел, котрі при натисканні не ламаються, а навпаки розпрямляються;
- здатність протистояти бур'янам;
- нечастий полив, що ніяк не впливає на високу якість галявини. Справа в тому, що коренева система трави досить розвинена, у тому числі в глибину, де завжди є волога;
- відсутність потреби у частих стрижках. Косити траву необхідно приблизно 1-2 рази на рік, хоча можна обійтися і без цього. Висота газону без стрижки становить приблизно 12-15 см. Дана операція легко переноситься квітами, а підстрижений газон знову набирає такої ж висоти через тиждень-другий;
- стійкість до заморозків, завдяки чому зелений колір галявини вам гарантовано від ранньої весни до пізньої осені.
Конюшина також є відмінним кормом для кроликів, курей та інших тварин. Бджоли із задоволенням користуються постійним взятком нектару. Це пов'язано з тим, що одні квітки перецвітають, а інші відразу починають цвісти. І так протягом усього періоду медозбору.
У кого газон з конюшиною - у того й мед. Солодкий продукт виходить повністю прозорий та залишається в рідкому стані протягом довгого часу.
Конюшина - це ідеальний сидерат. Вчені довели, що біомаса конюшини значно корисніша та засвоюється культурними рослинами краще, ніж гній. Після розкладання зелене добриво поповнює ґрунт калієм і збагачує гумусом. Завдяки бульбам на коренях ґрунт збагачується азотом.
Зазвичай, газон облаштовують з квітів білого відтінку або поєднують білі квіти з червоними. Газони виключно з червоною конюшиною зустрічаються рідко.
Недоліки
У всіх зелених природних килимів є свої недоліки. Не став винятком і газон з конюшини:
- швидке розростання призводить до «забивання» інших рослин. Якщо у вас немає бордюру, конюшина легко може перейти на прилеглі ділянки;
Важливо! Щоб уникнути неконтрольованого поширення рослини, постійно стежте за цілісністю бордюрів.
- медодайні властивості виступають одночасно як позитивним, так і негативним аспектом. Якщо в сім'ї є діти, не варто дозволяти їм гратися або просто ходити по зеленому килимку, оскільки при гарній погоді на квітах можуть бути бджоли;
- значна соковитість рослин може спричинити ковзання взуття або босих ніг. Особливо це небезпечно на спортивних газонах. Тому, щоб уникнути падіння, краще використовувати інші трави для галявини.
Новинкою на українському ринку трав стала карликова конюшина - різновид білої повзучої конюшини. Цей вид відрізняється дуже дрібним листям і маленькою висотою. Ця низькоросла конюшина відноситься до виду мікроконюшин.
Як облаштувати газон з конюшини
Єдиних правил для насадження галявини не існує. Але ознайомившись з відгуками в інтернеті та прислухавшись до порад досвідчених «газонщиків», можна скласти певний алгоритм облаштування газону з конюшини.
- Підготувати посівну ділянку. Для цього потрібно зібрати всі камінці, пластикові пляшки, прибрати розбите скло, залишки поліетилену, бур'янів, дерев та іншого сміття. Після цього вирівняти ґрунт граблями, а ще краще провести культивацію.
- Якщо потрібно, поповнити ділянку необхідною кількістю родючого ґрунту - це краще зробити восени, оскільки повинен пройти місяць-два, щоб земля добре осіла і була готова до використання. Якщо висівати насіння відразу в пухку землю, то воно ляже дуже глибоко в ґрунт, а це небажано, бо у такому випадку конюшина буде дуже довго проростати.
- Висіяти насіння, після чого утрамбувати землю.
- Стежити, щоб ґрунт з висіяним насінням не пересихав. У разі відсутності дощів, необхідно організувати полив, особливо в момент появи перших сходів.
Фінансові витрати на облаштування газону з конюшини приблизно такі ж, як і на насадження галявини з використанням інших рослин.
Облаштуванням галявини можуть зайнятися фахівці компанії «Екосвіт». Наші професіонали якісно і швидко виконають посів конюшини та організують укладання газону. Ми працюємо з населенням, бізнесменами та державними підприємствами.
Етапи висіву конюшини вручну
Конюшина відноситься до витривалих видів рослин, вона легко адаптується до різних погодних і кліматичних умов. Висівати її бажано при температурі повітря + 16⁰С - + 20⁰С. Цю операцію можна проводити самостійно вручну або механізованим способом. Більшість зупиняються на першому варіанті, хоча не всі знають, як потрібно правильно сіяти конюшину. Про це більш детально:
- Замочити насіння на 60-75 хвилин у водному розчині перманганату калію (марганцівки) слабо-рожевого забарвлення.
- Висушити посівний матеріал, після чого в пропорції 1:1 рівномірно перемішати з сухим піском (замість піску можна взяти садову землю). На 1 сотку потрібно приблизно 320-330 г білої конюшини, або 450-500 г - червоної.
- Взяти в руку суміш і рівномірно засіяти ділянку. Щоб не залишити без насіння жодного клаптика землі, для рівномірності посів проводять вздовж і поперек ділянки.
Важливо! Потрібно уважно стежити за глибиною висіву: для легких грунтів рекомендується проводити закладення на глибину до 3-4 см, для інших - на 1,5-2 см.
- Утрамбувати засіяну площу за допомогою катка. Якщо його немає, то можна взяти аркуш фанери, і поступово перекладаючи, ходити по ньому.
- Для того, щоб посів не змило рясним дощем, після висіву і трамбування необхідно полити галявину дуже легким «штучним дощиком».
Після висіву галявині потрібно забезпечити належний догляд. Необхідно стежити за посівом, щоб не допустити пересихання ґрунту. Оптимальний варіант поливу - дощ. Якщо ж протягом довгого часу немає опадів, необхідно поливати галявину через день. У разі великої спеки, потрібно організувати щоденний вечірній полив.
Правильно і якісно висіяти конюшину можуть працівники компанії «Екосвіт». Відвідайте наш сайт та ознайомтеся з переліком послуг, які пропонує компанія. Наші фахівці безкоштовно проконсультують вас у телефонному режимі та дадуть відповіді на всі питання, які вас цікавлять.
Професіонали компанії «Екосвіт» готові прибути на вашу ділянку в межах Києва та Київської області, підготувати площу та засіяти галявину конюшиною. Наші фахівці готові виїхати і в інший регіон України в залежності від величини замовлення та інших чинників.
У нас діє гнучка система знижок та проводяться регулярні акції, що робить наші послуги ще дешевшими.