Наша адреса:
Київ, Бастіонна 13, оф. 50

Який газон краще або правильне облаштування галявини

Який газон краще або правильне облаштування галявини

Замовити послугу:

Графік роботи
 • с 8.00 до 20.00
 • Без вихідних
 • і святкових
Оплата
 • Готівка
 • ПриватБанк
 • Безготівкові
 

Для всіх власників дачних ділянок, газон - це невід'ємна складова ландшафтного дизайну. Стати володарем доглянутої галявини хочуть усі, оскільки це не тільки престижно, але й корисно.

Завдяки газонній траві значно поліпшується стан довкілля, очищається повітря, приглушуються шуми, створюються місця для заняття спортом. Газон - головна прикраса всієї ділянки, включаючи басейн, клумбу й альпійську гірку.

Але ми завжди стоїмо перед складним вибором: який газон обрати - посівний чи рулонний?

Одні віддають перевагу рулонному газону, інші - посівному варіанту.

Укладання

Укладання рулонного газону передбачає використання вже готового продукту. Галявину спочатку висівають на готовому ґрунті, потім за нею доглядають, поливають, удобрюють, скошують - готують до майбутнього укладання. Дерен зрізають спеціальним обладнанням через три роки, згортають в рулони і доставляють газонну траву на ділянки.

Посівний газон засівається насінням травостою на заздалегідь підготовленому ґрунті. Щоб галявина набула вигляду сформованого якісного газону повинно минути 3 роки. Не дарма дерен для рулонного аналога зрізають через такий же проміжок часу.

Походження посівного і рулонного газонів - однакове: трав'яний покрив формується завдяки висіву насіння. Різниця полягає в тому, що посівні аналоги відразу облаштовуються на постійному місці, а рулонні варіанти - спочатку вирощують протягом 3-ох років, а потім зрізають.

До плюсів можна віднести:

 1. Невисоку вартість. В ціну входить не тільки низька вартість насіння, а й підготовка ґрунту до посіву. Здійснювати посів рекомендується за допомогою мотоблока або трактора. Але найоптимальніший варіант - це перекопування вручну, яке краще виконувати відразу декільком членам родини (одній людині важко одужати таку роботу).
  Важливо! Перекопувати вручну не лише якісніше, а й веселіше, адже провести кілька годин на свіжому повітрі цілим сімейством при середньому фізичному навантаженні - це корисно і приємно.

  До того ж, можна рекультивувати майданчик (підвищити родючість ґрунту). Для цього слід збагатити ділянку перегноєм, торфом, чорноземом, перемішавши іх з поверхневим шаром ґрунту.

 2. Стійкість до вимерзання, посухи, вигорання, оскільки хороший травостій може вирости лише за умови його зростання на одному і тому ж ґрунті протягом великого проміжку часу.
 3. Використання насіння різних травосумішей, в залежності від майбутнього місця розташування: тіньовитривалих - для затінених ділянок, стійких до витоптування - для спортивних майданчиків. Різниця між ними буде в відтінках забарвлення, та поверхневій структурі.

Насіння в руці

З негативних властивостей можна виділити:

 • тривалий термін зростання. Це означає, що газон буде повністю сформованим через два-три роки після посіву. Хоча, в залежності від умов зростання, типу ґрунту, складу травосуміші, якості догляду та інших кліматичних умов, галявина може сформуватися і на наступний сезон після висіву насіння;
 • вразливість до сильних дощів та птахів після висіву, що може істотно вплинути на густоту газону.

Зробити правильний вибір допоможуть фахівці компанії «Екосвіт», які можуть виїхати до вас на ділянку. Наші працівники на місці оглянуть територію під майбутню галявину, проаналізують всі «за» і «проти» щодо можливості висіву або укладення газону в рулонах, вислухають ваші побажання. Тільки після цього буде зроблено правильний вибір: вашій ділянці краще підійде рулонний газону або посівний аналог.

Відвідайте сайт компанії «Екосвіт», зателефонуйте за вказаними номерами і ви залишитеся задоволені результатом - газон на вашій дачній ділянці, біля офісу чи промислового підприємства стане головною прикрасою ландшафту.

До позитивних властивостей відносять:

1. Швидкість облаштування. Якщо ви хочете швидко створити галявину і маєте достатньо коштів, то зелений килимок стане прикрасою вашої ділянки протягом мінімального проміжку часу. Бригада з 3-ох фахівців компанії «Екосвіт» може укласти рулонний газон площею 180-220 квадратних метрів протягом 1 дня. Якщо ж площа ділянки більша, можна залучити більшу кількість робітників, щоб укласти галявину за 1 день. Зелений килим можна експлуатувати вже через 4 тижні;

2. Абсолютна відсутність бур'янів. Такий результат забезпечується 2-ма факторами:

 • насіння трав у суміші становить 98-99% (лише 1-2% - бур'янових рослин);
 • належний догляд за травостоєм в розпліднику.

3. Якість. У порівнянні з посівним варіантом, якість рулонного аналога значно вища, включаючи густоту покриву і насиченість зеленого забарвлення.

Негативні сторони:

Загорнуті

  • висока вартість. Ціна укладення рулонного газону включає в себе безпосередню вартість травостою і доставку дерну до місця розташування. Адже для навантаження та перевезення рулонів потрібна потужна техніка: вага стандартного піддона з 65-70 м² товару на ньому становить близько 1 тонни! При замовленні галявини в 300-400 квадратів, маса товару, а значить і вартість, буде солідною. Для розвантаження газону також необхідна спеціальна техніка;
  • обмежені терміни зберігання свіжозрізаного дерену. Готові до укладання рулони можуть пролежати під тентом без втрати якості 4-5 діб. У прохолодну погоду свіжозрізані рулони можуть витримати до 9-10 діб. Тому, перед тим як обрати рулонний газон, потрібно добре подумати, чи зможе власник вчасно зрізати і укласти галявину;
Важливо! Чим менше часу пройде від моменту зрізання дерену до укладання газону, тим краще адаптується дерен до ґрунту на підготовленій ділянці.
 • складність підбору оптимального ґрунту. Справа в тому, що для успішного подальшого розвитку газону ґрунт на ділянці повинен бути аналогічним ґрунту в розпліднику, а це, на жаль, трапляється дуже рідко. Навіть, якщо суглинний ґрунт добре удобрити, все одно він не стане чорноземом.

Як правильно укласти рулонний газон знають фахівці компанії «Екосвіт». Звертайтеся і ви побачите, що дешевших і якісніших послуг з укладання рулонної галявини ви не знайдете ні в Києві, ні в Київській області, ба навіть у всій Україні.

Не всі знають, як укладати рулонний газон. Технологія укладання рулонного газону передбачає певну послідовність виконання робіт. Тільки в такому випадку галявина буде гарно розвиватися і зберігати свою привабливість протягом десятків років.

1. Прибирання ділянки

На даному етапі слід позбутися будівельного сміття, рослинності, пнів та інших залишків старих дерев. Щоб знищити бур'яни, можна скористатися препаратом «Раундап». Щоб позбутися небажаної рослинності, багато хто замість застосування гербіциду суцільної дії, прополює ділянку вручну. Це пов'язано з тим, що після використання хімікатів потрібно почекати 3-4 тижні до моменту укладання дерену.

2. Планування

Розкручування

Місце під галявину необхідно зробити максимально рівним. Після зняття родючого шару на виступаючих ділянках, цю землю потрібно використати для вирівнювання западин.

Якщо після зими на окремих ділянках застоюється вода, необхідно зробити дренаж усієї ділянки. Щоб уникнути дренажних робіт, майданчик повинен мати ухил близько 8 градусів.

Після вирівнювання ділянки завозять родючий ґрунт, його товщина загалом має складати 12-16 см.

Якщо раніше ділянка регулярно оброблялася, то її поверхню досить розпушити на глибину 6-10 см вручну за допомогою вил, лопати або мотоблока. Закінчити вирівнювання поверхні слід за допомогою грабель.

Важливо! Рівень доріжок повинен бути на 2-2,5 см вище рівня верхнього шару підготовленого ґрунту.

Це пов'язано з товщиною рулонного газону і майбутнім доглядом за галявиною.

3. Ущільнення і зволоження ділянки

Щоб позбутися всіляких повітряних «кишеньок» та уникнути небажаного осідання землі в майбутньому, поверхню ґрунту потрібно ущільнити. Роблять це за допомогою катка або інших підручних засобів.

Після цього необхідно внести добриво і окропити ущільнений ґрунт. При проведенні робіт навесні або влітку ґрунт потрібно збагатити азотом. Восени бажано вносити фосфорно-калійні добрива.

Далі мова піде про те, як правильно розмітити територію, стелити і доглядати за рулонним газоном.

1. Розмітка території і розкладка рулонів

Щоб укласти дерен оптимальним чином, необхідно попередньо розмітити ділянку за допомогою мотузок.

Процес роботи

Рулони потрібно розкласти на майданчику так, щоб між ними не було зазорів. Не можна накладати один край рулону на інший. При укладанні необхідно стежити, щоб місця з'єднань шматків між собою в одному ряду не збігалися зі стиками в сусідніх рядах.

Важливо! Щоб надійно зафіксувати дерен, всі укладені ряди повинні закінчуватися цілим рулоном або його половиною.

Не намагайтеся згинати дерен, щоб створити вигнутий край. Всі необхідні вигини та закінчення потрібної форми можна отримати завдяки підрізуванню рулонів.

Важливо! Якщо ділянка похила, то ряди дерну укладаються в напрямку, перпендикулярному напрямку ухилу.

У такому випадку рулонні ряди фіксуються за допомогою кілочків.

Рельєф ділянки, форма газону, клумб та траєкторія напрямків доріжок вимагають підрізування дерну, оскільки лінії, що обмежують всі фігури елементів галявини, можуть бути різної конфігурації.

Обрізку непотрібних країв здійснюють за допомогою гострого ножа або лопати. Щоб запобігти вивітрюванню вологи, торці рулону після підрізання потрібно обробити присипкою.

Замовити рулонний газон під ключ можна в компанії «Екосвіт». Від вас замовлення - від нас якісне укладання рулонного газону.

З катком

Щойно укладений газон необхідно ущільнити спеціальним садовим катком. За допомогою трамбування зменшується ризик появи повітряних «подушок» під дерном. Це також сприяє повному та рівномірному зіткненню нижньої частини газону з ґрунтовою поверхнею, та забезпечує повноцінне зростання травостою. У разі, якщо зрізаний газон пролежав кілька днів, то перед укладанням і трамбуванням його потрібно добре змочити.

Для повноцінного розвитку покладений газон необхідно відразу ж полити. Щоб перевірити якість поливу, потрібно підняти в будь-якому місці край дерну (вибрати 10-12 точок у різних місцях галявини). Полив вважається достатнім, якщо вода змогла просочити ґрунт під покладеним дереном на 2-4 см. Таку процедуру слід проводити протягом першого тижня один раз на добу з розрахунку, щоб на 1 м. кв. йшло 12-15 літрів води.

У разі випадання опадів, обов'язково корегуйте процес поливу.

Важливо! Полив слід виконувати методом дощування, виключаючи зрошення водним струменем під напором.

Для озеленення своєї ділянки на дачі, біля офісу або підприємства звертайтеся в компанію «Екосвіт». Наші фахівці допоможуть потенційним клієнтам обрати якісні рулони зеленого природного килимка. Ми готові зрізати і доставити рулонний газон безпосередньо перед його укладанням. Але головне: професіонали компанії «Екосвіт» готові якісно і вчасно облаштувати газон на ділянці. Великий досвід подібних робіт та застосування сучасних агротехнологій допомагають нашим працівникам легко і швидко впоратися з усіма поставленими завданнями, незалежно від їх складності. Постійні знижки, регулярні акції та доступні ціни зробили компанію «Екосвіт» лідером з облаштування рулонних газонів в Києві та Київській області. Поспішайте зробити ландшафтний дизайн своєї ділянки ще привабливішим. Телефонуйте або заходьте на сайт компанії і ваші мрії здійсняться.