Обрізка яблунь навесні – весняна обрізка плодових дерев

Замовити послугу:
- с 8.00 до 20.00
- Без вихідних
- і святкових
- Готівка
- ПриватБанк
- Безготівкові
Ми надаємо послуги з видалення зайвих пагонів на плодовій рослині. Це принесе бажану користь і розкриє потенціал виключно за умови, що процедура буде виконана умілими руками та відповідно до заздалегідь обдуманої, послідовної схеми дій. Для початку варто визначитися з кінцевою метою корекції. Їх може бути кілька, залежно від конкретного стану рослини.
Як ми створюємо крони
Якщо видалення зайвих гілок яблуні навесні виконується з метою забезпечення благородного, витонченого і доглянутого вигляду рослини, то найрозумніше діяти за наступним планом:
- визначаємо ті частини крони, які відмерли за зиму. У «хворих» гілок вони виглядають неприродно і набухають значно сильніше, ніж у повноцінних;
- проводимо підрізування і, в кінцевому підсумку, завершуємо формування крони. Завдяки професіоналізму співробітників компанії «Екосвіт» вдається досягти максимальної естетичності та динамічного розвитку рослини. В процесі виконання робіт ми прагнемо зробити кущеподібну форму, при цьому зберігши всі основні гілки та кілька відгалужень. Такий стан сприятиме зручному та оперативному збору врожаю.
Як ми обрізаємо старі плодові гілки навесні?
Необхідність в обрізанні часто визначається зазначеними нижче факторами:
- неправильний розподіл потенціалу рослини. В такому випадку, плоди зростають досить дрібними, але при цьому їх багато;
- нестабільне плодоношення;
- велика кількість відмерлих гілок.
Правильно виконана механічна обробка плодових дерев допоможе не лише значно поліпшити їх зовнішній вигляд, але і продовжити термін життя рослини на кілька десятиліть. Найпростіший і досить ефективний варіант укорочення плодоносних «жителів» саду навесні – це обрізка рослини на 100-200 см. з періодичністю 1 раз в 24-36 місяців.
Разом з описаними перевагами, даний спосіб має 2 суттєвих недоліки:
- плодоношення старих дерев здійснюється здебільшого саме через крону і протягом усього терміну, що становить приблизно 7 років, досить складно досягти переорієнтації обсягу врожаю;
- період реалізації такої задумки, як уже зазначалося вище, може бути досить тривалий.
Іноді корекція виконується більш радикально. Так, проводячи обрізку плодових дерев навесні можна видаляти по одній великій, але не плодоносній гілці. «Хворі» та механічно пошкоджені частини дерева під час такої маніпуляції теж видаляються. Вкрай важливо намітити план змін рослини на кілька років вперед. Це допоможе домогтися певної послідовності та логічності дій.
При механічній обробці молодих яблунь навесні, час їх посадки (восени або навесні) не має ніякого значення. При цьому найоптимальніший період для проведення обрізки зайвих частин дерева встановлено чітко – це перші числа березня. Даний період зручний тим, що бруньки ще не активізувалися і дерево безболісно перенесе обробку.
Рівень обрізки – на висоту до 1 метра від землі. Подальше формуванн крони буде відбуватися завдяки новим паросткам. Дана інформація актуальна для однорічних яблунь.
Певну специфіку має і обрізка груш у весняні місяці. Будь-який досвідчений садівник може розповісти, що це дерево – досить вибагливе. Йому потрібен добре зволожений ґрунт і велика кількість сонця, в тіні бруньки утворюватися не будуть. Основна мета обрізки – забезпечити доступ сонця до всіх частин груші.
Найоптимальніший період для виконання зазначених маніпуляцій – кінець березня-початок квітня. Важливо, щоб заморозки вже були позаду, а сокорух ще не розпочався. Вкрай важливо, щоб застосовуваний інструмент був добре наточений. Це важливо не лише для зручності садівника, але і для здоров'я рослини. Після видалення зайвих гілок, місця зрізів потрібно обов'язково обробити розчином «Раннет».
Якщо мова йде про обробку молодої груші, то на даному етапі варто сформувати крону. Центральний стовбур такого дерева щорічно вкорочують на 25%. Пагони вкорочують перед появою перших бруньок. Така обробка стане відмінним стимулом для розвитку рослини та допоможе уникнути перевантаження від великої маси врожаю.
Такий процес як обрізка колоновидних культур навесні також має свою специфіку. Основне правило такої обробки – чим більше, тим краще. Індивідуальні біологічні особливості таких культур призводять до того, що після зрізання 75% гілки з брунькою, через певний час з'явиться не менше 5 плодоносних, розлогих і міцних пагонів.
Важливо: видалення центрального провідника колони вважається неприпустимим, оскільки така дія неминуче призведе до появи небажаних відгалужень. Винятком є лише випадок, коли зазначена частина не демонструє динамічного розвитку, але і в такому випадку кілька бруньок все-таки краще залишити.
Обрізка плодових дерев у весняний період – це процес, який визначає подальший графік розвитку рослини. Якщо зазначена обробка виконується правильно, своєчасно і регулярно, то зусилля садівника не пройдуть даром і дерево обов'язково розкриє свій потенціал у повній мірі та приємно здивує терміном «життя» та рясним плодоношенням.
Не варто обходити увагою і такий фактор, як естетичний вигляд рослини. Навіть якщо дуже постаратися, навряд чи можна знайти власника дачної ділянки, якого б не турбував зовнішній вигляд саду, адже це вагомий привід для гордості. Своєчасна обрізка дерев за допомогою ножівок і секатора допоможе створити загальну композицію, облагородити ділянку, допомогти зростанню дерева і полегшити працю людини, що збирає урожай.
Даний процес зазвичай виявляється досить трудомістким, але всі витрачені зусилля і час обов'язково трансформуються в приголомшливий результат, тому приділяти належну увагу саду все-таки варто. Компанія «Екосвіт» з радістю допоможе Вам у цьому, наші фахівці нададуть корисні поради, які допоможуть зробити Ваш сад максимально плодоносним і забезпечити естетичний вигляд усіх насаджень.