Наша адреса:
Київ, Бастіонна 13, оф. 50

Обрізка дерев влітку

Обрізка дерев влітку

Замовити послугу:

Графік роботи
  • с 8.00 до 20.00
  • Без вихідних
  • і святкових
Оплата
  • Готівка
  • ПриватБанк
  • Безготівкові
 

 Літня обрізка дерев проводиться для того, щоб позбавити крону від неплодоносних пагонів.

Фахівці нашої компанії готові в найкоротші терміни провести всі необхідні роботи для забезпечення оптимального росту та хорошої врожайності дерев, включаючи проріджування гілок, що дозволяє молодим саджанцям отримати додаткові сили для подальшого розвитку, а старим – відновитися перед наступним сезоном.

Літня обрізка плодових дерев обов'язково повинна проводитися висококваліфікованими спеціалістами, оскільки у разі неправильного проведення маніпуляцій можна завдати істотної шкоди рослині.

Це пов'язано з тим, що в теплу пору року деревам притаманний активний рух соку, завдяки чому рослина отримує та накопичує корисні елементи. Відповідно, під час видалення пагонів рослина може позбутися речовин, необхідних для її росту та розвитку.

Саме тому важливо звернутися до фахівців, які професійно виконають обрізку плодових дерев влітку, щоб рослини залишилися здоровими, красивими та плодоносними.

Робота в саду влітку

Догляд за садом в літній час передбачає проріджування гілок крон лише в окремих випадках. Зазвичай така процедура необхідна для профілактики, після зимової обрізки. У цьому випадку, такі дії сприяють правильному розвитку крон, росту пагонів і підвищенню врожайності.

інструмент

Літня обрізка дерев за технологією П. Г. Шитта дозволяє продовжити час зимової сплячки пагонів. Проводиться вона на початку літа і полягає в укороченні молодих пагонів, які обросли листям.

Якщо ж формування проводиться у неврожайний рік, то можна зрізати навіть товсті гілки. В результаті таких маніпуляцій вже до кінця сезону на сучках почнуть з'являтися бруньки, які будуть менш вразливими до перших весняних променів. Отже, цвітіння фруктових дерев почнеться дещо пізніше, завдяки чому істотно підвищиться їх врожайність.

У деяких ситуаціях обрізка фруктових дерев влітку застосовується для того, щоб пригальмувати їх зростання. До таких дій вдаються, коли виникає необхідність прорідити крону, позбавивши її від хворого або зайвого гілля. Зазвичай при обрізанні видаляються гілки, які просто неправильно ростуть та заважаютьрозвиватися іншим пагонам.

Обрізка кісточкових дерев влітку дозволяє уникнути камедетечі серед рослин. Породам, схильним до таких захворювань, обробка та проріджування крони в період з червня по серпень принесе набагато більше користі, ніж в будь який інший час.

Літня обрізка молодих дерев - дуже важлива процедура, адже від якості її проведення залежить раціональний розподіл руху соку в кроні. В рамках такої операції важливо здійснювати обробку саджанців дерев наступних порід:

Черешня

черешня

Вишня

вишня

Алыча (крупноплодная)

алича

На таких саджанцях під час весняного формування крони складно виявити гілки, уражені морозами. Зачекавши, коли пробудяться бруньки, можна буде визначити стан всіх пагонів і видалити непотрібні.

Зазвичай при таких маніпуляціях зрізаються уражені пагони, за рахунок чого активується зростання жирових пагонів або бічних відгалужень, які не зазнали значної шкоди під час морозів.

Обрізка саду влітку може включати також наступні прийоми:

1. Пасинкування. До цієї процедури вдаються, якщо потрібно прорідити стовбур і крону, позбавивши їх від непотрібних пагонів. Подібну операцію найдоцільніше проводити на початку літа, коли пагони лише починають відростати. Виломка цих зайвих пагонів в рамках догляду за плодовими рослинами дозволяє скоротити трудовитрати та вберегти дерево від зараження через рани.

2. Панціровка (прищіпка). Ефективний метод додаткового формування крони у випадках, коли весняна обрізка не була проведена своєчасно. Також застосовують панціровку пагонів, якщо ті вже встигли одеревеніти. Верхівки молодих гілок не складно видалити руками. Що ж стосується більш міцних гілок, то для їх укорочення потрібно використовувати гострий ніж. До того ж, у разі правильного проведення така операція допоможе затримати відновлення рослини.

Перш ніж обрізати дерева влітку, необхідно дізнатися, яким саме рослинам підходить ця процедуру та які гілки слід видаляти.

Для різних порід і різних за віком рослин існують свої умови обробки, а також формування. Так, для молодих дерев з настанням літнього сезону потрібно провести профілактичну обрізку і проріджування крони, що сприяє підвищенню стійкості бруньок до заморозків.

Крім цього, для регулювання розвитку і росту пагонів може застосовуватися прийом, який давно користується великою популярністю серед садівників-аматорів і агрономів-новачків - «зміна нахилу гілок». Застосовуючи таку процедуру, можна поліпшити плодоносні властивості дерева та активізувати ріст нових пагонів у молодих дерев.

Обрізка старих плодових дерев в літній період дозволяє повернути їх до життя перед наступним родючим сезоном. Головна мета такої процедури полягає в омолодженні крони за рахунок проріджування, яке стимулює пробудження і розвиток жировиків. Саме ці пагони потрібно періодично укорочувати протягом літа.

Молоді жировики при правильній обрізці до наступного року стануть повноцінними, готовими до плодоношення гілками.

Літня обрізка плодових дерев

Абрикос

Абрикос

Для цієї породи фруктових дерев літня обрізка дуже важлива і ефективна процедура, оскільки дозволяє підвищити морозостійкість рослини і стимулювати зростання здатних до плодоношення пагонів вже до наступного сезону. За допомогою такої операції можна досягти кращого визрівання деревини.

В ідеалі – маніпуляції з формування дерева повинні проводитися на початку літа (до середини червня). До моменту обрізки довжина молодих пагонів повинна перевищувати 30 см. Їх потрібно буде вкоротити на половину.

До більш слабких паростків застосовується щадне укорочення – лише на 1/3 (1/4) довжини. Підвищити шанси на хорошу врожайність абрикоса допоможе попереднє обприскування крони і гілок стимулятором росту, а також обробка дерева цим засобом після обрізки.

Виноград

Виноград

Якщо своєчасно не приділити належної уваги і не забезпечити правильний догляд за плодовою рослиною, вона може перетворитися в дикорослий кущ, на якому будуть рости лише невеликі грона з дрібними ягодами. Літня обрізка сприяє покращенню розмірів і якості ягід винограду.

Проводячи операції зі зрізу пагонів, потрібно обов'язково слідкувати за оптимальним розташуванням лози, щоб рослина могла краще розвиватися в період вегетації і дати максимально можливий і якісний урожай.

Обрізка молодого винограду передбачає регулярне прищипування нових пагонів протягом усього сезону, а також видалення (в червні) непотрібних пагонів і карбування молодих відростків (у серпні).

Малина

Малина

Для омолодження малини також може проводитися видалення старого кореневища, що дозволяє вирощувати плодову культуру на одному місці протягом декількох років підряд. Категорично забороняється зрізати гілки малини напередодні зими.

Обрізка малини передбачає обрізання пагонів біля самої землі відразу після збору ягід. Також необхідно видалити слабкі гілки та уражені пагони. В результаті такого проріджування повинно залишитися близько 12-15 сильних пагонів на 1 м. погонний.

Персик

Персик

Особливо актуальним для персика буде проведення літньої обрізки, оскільки навесні на ньому рано пробуджуються квіткові бруньки, які часто гинуть під час повернення заморозків.

Досвідчені садівники настійно рекомендують всім, у кого на ділянці є такі заморські дерева, проводити додаткове формування крон у теплу пору року, щоб уникнути втрати врожаю і загибелі рослини.

У період з червня по серпень проводиться 2-3 обрізки. В ході операцій гілки слід видаляти таким чином, щоб одні коротшали для подальшого плодоношення, а інші – для заміщення. Після обрізки рекомендується провести омолодження дерева за рахунок видалення сухих гілок і укорочення слабких пагонів до мінімальної довжини.

Слива

Слива

Молоді саджанці сливи піддаються першій обрізці у віці 2-4 років. Мета цієї процедури полягає в проріджуванні гілок, які перешкоджають оптимальному освітленню крони. При цьому шпорці (гострі генеративні утворення) не слід видаляти, щоб не позбутися частини врожаю.

Обрізати сливу влітку потрібно, враховуючи сортові особливості породи. Це пов'язано з індивідуальними властивостями розвитку крони: особливостями розгалуження, тривалістю плодоношення.

Черешня

Черешня

Черешні потребують належного догляду вже з першого року їх життя. Після підрізання стовбура під час посадки, плодоносні гілки потрібно обов'язково вкоротити влітку, щоб забезпечити активацію їх плодоносних властивостей. Обрізка повинна проводитися рівномірно.

Щорічно в ході такої процедури рекомендується видаляти малопродуктивні пагони, дозволяючи розвиватися більш молодим гілкам. На початку літа необхідно провести прищіпку молодих пагонів, а протягом останніх двох місяців літа їх можна вкорочувати на 1/3 довжини, щоб вже до початку осені на гілках було по 2-3 відростка, готових до плодоношення в наступному сезоні.

Вишня

Вишня

Влітку на вишні обрізаються зелені гілки лише в тому випадку, якщо дерево здорове, добре розвинене і приносить хороші врожаї. Активний рух соку у кроні може бути порушено під час проріджування і формування рослини.

Вирішивши зробити укорочення пагонів вишні, слід попередньо ознайомитися з відповідними вимогами до проведення такої процедури, щоб не нашкодити дереву і не позбутися смачних ягід.

Порічка

Порічка

Проводити обрізку кущів смородини влітку можна лише за умови їх гарного зростання та розвитку. Для таких рослин потрібно проводити додаткове формування у вигляді укорочення і видалення зайвих гілок, що заважають освітленню куща і повноцінному синтезу якісних пагонів.

На дорослих рослинах (з 4-го року) влітку після збору ягід можна видаляти 1-12 скелетних (основних) гілок, щоб підвищити врожайність куща і забезпечити надходження корисних елементів до молодих паростків під час активного руху соку.

Як ви вже зрозуміли, обрізка плодоносних дерев у літній період – дуже відповідальний процес. Забезпечивши своєчасний догляд за садовими культурами, наші фахівці допоможуть деревам відновитися, стати більш адаптованими до природних умов і здатними приносити хороший урожай. Володіючи всією необхідною інформацією та належним досвідом, ми готові в найбільш сприятливий час і за дуже привабливою ціною допомогти Вашому саду знову розквітнути з новими силами.

 

Ми виконуємо свою роботу на совість і з Любов'ю!