Наша адреса:
Київ, Бастіонна 13, оф. 50

Посадка хвойних дерев і рослин на ділянці

Посадка хвойних дерев і рослин на ділянці

Замовити послугу:

Графік роботи
  • с 8.00 до 20.00
  • Без вихідних
  • і святкових
Оплата
  • Готівка
  • ПриватБанк
  • Безготівкові
 

Маючи власну земельну ділянку, неможливо відмовитися від благоустрою і не використати площу для створення красивого, доглянутого ландшафтного дизайну.

Сьогодні можливості ландшафтних фахівців, архітекторів і садівників значно розширилися. Власники територій можуть перетворювати свою ділянку в справжній оазис, стилізувати та оформляти на свій смак, проводити посадку декоративних рослин.

У статті ми розглянемо найбільш популярний сьогодні вид ландшафтного оформлення – посадку хвойних культур, а також розповімо, коли краще висаджувати хвойні рослини – навесні або восени, і як робити це правильно.

Особливості посадки хвойних дерев

Посадка хвойних саджанців

Посадка хвойних рослин пов'язана з масою нюансів і тонкощів, тому якщо ви вирішили наповнити свій сад терпким солодкуватим ароматом хвої і зеленню, яка буде радувати око цілий рік, вам краще довірити цю справу професіоналам.

По-перше, висаджуванням хвойних дерев потрібно займатися в сприятливий час для саджанців, в іншому випадку, вони просто не приживуться і загинуть. По-друге, потрібно розробити дизайн посадки хвойних рослин: скласти схему висадки, з урахуванням гармонійного співвідношення хвойних рослин з деревами-сусідами і один з одним.

Далі потрібно визначитися з типом насаджень і місцем їх придбання. Варто зауважити, що пересадка хвойних дерев з лісу вимагає особливо ретельного догляду за рослинами та ряд спеціальних заходів для їх обробки.

Важливо! Головні труднощі пов'язані з тим, що лісові дерева, як правило, мають спори хвороботворних грибків і шкідників.

Вони чудово відчувають себе у своєму рідному середовищі, оскільки існує усталений симбіоз мікроорганізмів, які живуть і розвиваються разом.«Вириваючи» дерево з його середовища, рослину тим самим піддають стресу, і щоб забезпечити успішну акліматизацію, хвойним рослинам потрібен постійний догляд. Тому, як правило, фахівці використовують хвойні дерева з розплідників для висадки на ландшафтних ділянках: такі культури підготовлені та швидше проходять акліматизацію.

Оптимальні терміни пересадки хвойних рослин

Клумба з хвойними деревами

Найчастіше посадка хвойних рослин проводитися восени. Осінь вважається найоптимальнішим періодом для безболісної акліматизації цього виду рослин. Проте, такі операції також виконують навесні та взимку. Не рекомендується висаджувати дерева влітку та пізно навесні, коли спостерігається спекотна посушлива погода, за винятком випадків, коли дерево з розплідника та має упаковану кореневу систему.

Найкращий період для пересадки великих хвойних дерев – зима. У цей період кореневий ком знаходиться у замерзлому стані, і земля з нього практично не обсипається, що сприяє кращій адаптації дерева до нового середовища. Посадку хвойних рослин навесні необхідно проводити не пізніше, ніж на початку травня, інакше дерево не встигне прижитися до настання спеки та не отримає потрібної кількості вологи.

3 найпоширеніші помилки при висадці хвойних рослин

На жаль, далеко не всі, хто береться за посадку хвойних рослин, знає, як правильно це робити. Існує три основних правила, які стають основними помилками, якщо їх не дотримуватися.

  1. Пошкодження кома. Земляний кому відіграє важливу роль у подальшій життєдіяльності та адаптації дерева у новому середовищі зростання. У разі його пошкодження, коренева система не встигне прижитися, засохне та загине. Тому спеціалізовані компанії забезпечують не лише правильну упаковку грудки та дбайливе транспортування дерева, а й правильний догляд і полив рослини до пересадки. Знімати упаковку з грудки можна лише після того, як помістили дерево в підготовлену яму, оскільки передчасне розпакування нерідко призводить до пошкодження кореневого кома.
  2. Неправильно викопана яма. Часто посадкова лунка не відповідає розміру грудки. Щоб дереву було комфортно, а кореневий ком не травмувався, діаметр ями повинен бути трохи більший, ніж сама грудка. Між стінкою ями та кореневою грудкою повинна легко поміщатися долоня садівника, а розташування кореневої шийки повинно бути на одному рівні з грунтом.
  3. Засипка кореневої шийки. Правильна посадка хвойних культур передбачає відкриту кореневу шийку або проведення повітряного дренажу, в разі вимушеної засипки кореневої шийки.

Окрім цього, посадка хвойних дерев на ділянці повинна проводитися з урахуванням індивідуальних потреб породи дерева. Для кожної породи існують свої вимоги до умов зростання, яких слід дотримуватися.

Важливо! Так, наприклад, посадка ялини повинна проводитися на глибині 50-70 см, модрини – 79-80 см, а сосни – 0,8 -1 метр.

Підготовка місця

Посадка туй

Обравши місце розташування дерева, приступаємо до викопування ями. Ми вже розібралися з тим, що вона повинна бути в два рази більшою, ніж земляний ком, то ж давайте тепер розглянемо, яким повинен бути склад ґрунту для хвойних рослин.

Сьогодні існує безліч спеціалізованих магазинів для озеленення, в яких можна придбати готовий рослинний ґрунт для висадки рослин. Там же можна відразу підібрати суміші для підгодівлі, враховуючи породу рослини.

Ялини та сосни люблять нейтральну реакцію ґрунту. Склад такого ґрунту включає в себе хвойну та дернову землю, пісок і торф. Такий ґрунт підійде туям і ялівцю, головне, щоб земля була пухкою і легкою. Також не варто садити рослини в занадто висушену яму, земля в ній повинна бути вологою. Це одна з причин, чому посадку хвойних дерев доцільніше проводити восени, ніж влітку.

Облаштування ділянки – доступні ціни

Облагородження присадибної території включає в себе процес озеленення. І тільки вічнозелені рослини забезпечать свіжість і привабливість саду не лише навесні та влітку, але й протягом усього року.

Посадка хвойних дерев на дачі або на прибудинковій території допоможе облагородити ділянку, підкреслить статус власників і стилістику ландшафту, а також сприятиме створенню особливо чарівної атмосфери на новорічні та різдвяні свята.

Бажаєте не лише провести посадку ялин, сосен, туй або інших представників хвойних рослин, але й отримати проект ландшафтного дизайну?

Хвойні в ландшафтному дизайні

Компанія «Екосвіт» надає професійні послуги, пов'язані з насадженням та облаштуванням ландшафту. Ми підготуємо схему висадки рослин з урахуванням побажань клієнта та особливостей ділянки, проведемо посадку хвойних дерев пізньої осені, взимку або навесні. Підберемо якісні матеріали за найнижчими цінами виробника, забезпечимо високу якість робіт і подальший догляд за рослинами за бажанням замовника.

Замовити висадку вічнозелених рослин можна, зв'язавшись з нами онлайн або за вказаним номером телефону.Ми відповімо на всі Ваші запитання, забезпечимо кваліфіковану консультацію, підберемо дату для пересадки рослин, надамо індивідуальні рекомендації з благоустрою та догляду за територією.Наші фахівці виїдуть за будь-якою адресою в Києві та області, проведуть аналіз ґрунту та діагностику території, розрахують вартість послуг.